going back to the store for two bucks is not cost effective. When mz ribit does it I know that it's a matter of principle and not the two bucks. Same way with you???
--------------
I bought two loaves of bread @ 3.99, when they should have been $1.88, so they owe me $ 4.22 and they overcharged me $1.00 for milk.
Yes, I go back for $5.22 bec/ it's only 3 miles away.
BUT THE PRINCIPLE of their continuous errors make me crazy(ier), and I combine my returns with another stop.
.............such as the BAKERY is right next-door!!
If you think education is expensive, try ignorance.